Al tientallen jaren zijn wetenschappers bezig met het genetisch modificeren van gewassen. Door een extra gen in te bouwen kan een plant bijvoorbeeld resistent worden tegen infecties of vraatlustige insecten. Dat moet een hogere oogst opleveren doordat planten niet uitvallen door ziekte.
Uit diverse onderzoeken is gebleken dat ratten die van gen-maïs aten vaak enorme gezwellen kregen. Varkens die gewone maïs en gen-maïs voorgeschoteld kregen weigerden de laatste variant te eten en kozen voor de onbehandelde maïs.
Ik vraag me daarom af of we tegenwoordig nog de vertrouwde onbewerkte maïs kunnen kopen. Welke maïs (en soja) kunnen we zonder bezwaar voeren aan onze karpers. Is blikmaïs eigenlijk wel veilig? En hoe zit het met sojameel?
Mogelijk zijn er vissers die dit allemaal maar muggenzifterij vinden, maar ik maak me hier toch meer zorgen over dan over het hele MPG vraagstuk.

http://www.kennislink.nl/publicaties/ge ... onder-vuur
http://www.wijwordenwakker.org/content. ... 1&ss=P1241