Kinder chatbox ?


Gebruikersavatar
Dennis van den Bogaert
Berichten: 4400
Lid geworden op: 25-02-2002 01:00
Locatie: Den Haag
Contacteer:

25-08-2004 18:13

Edwin,

Ik begrijp je ergernis mbt het dubbelop pb-en posten en mailen,MAAR helaas is het zo dat pb's vaak niet aan schijnen te komen :o
Dus helaas is het attent maken op het verstuurde berichtje helaas soms nodig.

Mvrgr Dennis
PROUD TO HAVE BEEN A WATERLANDER ;-)

BETER GOED 2DEHANDS DAN NIEUWE BAGGERZOOI !
Daniel Takken
Berichten: 1009
Lid geworden op: 28-02-2004 12:02
Locatie: Fikkersdries

25-08-2004 19:04

Ik wil toch even kwijt dat ik, ondanks het commentaar van deze topic, ik dit onderwerp WEL volg, en WEL interessant vindt! JA, ik lees ook de lange postings zoals die van Edwin, en JA ik lees ook topics waar ikzelf misschien niet 'ff kan scoren', maar wel veel van kan leren.... In mijn ogen is dat ook de kern van dit board, en gelijk de sleutel om het niveau goed te houden. Alleen reageren als je echt wat te melden hebt, en bij twijfel, niet posten! Tuurlijk moet er ruimte zijn voor een geintje, maar ik neem aan dat de meeste mensen op dit board toch echt wel weten waar een grapje gepast is, en dat je daarmee zeker geen zinvolle discussie hoeft te verpesten.
Ik blijf deze discussie volgen, en naar mijn mening gaat het al de goede kant op qua ideeen en tips voor het forum! Zet hem op!

Mvg. daniel
Carpunity, het nieuwste online karpermagazine. Check it out!
Benny van de Werfhorst
Berichten: 4478
Lid geworden op: 19-10-2002 02:00
Locatie: Gelderland
Contacteer:

25-08-2004 19:05

Dennis,

Het beste kan men bij "profiel aanpassen". een pop-up schermje aanzet-
ten die meld dat je een pb hebt, en dus niet via een mail op de hoogte
word gestelt. Dat laatste kan wel, maar vind het persoonlijk onhandig...!

groetjes Benny
Gebruikersavatar
Dennis van den Bogaert
Berichten: 4400
Lid geworden op: 25-02-2002 01:00
Locatie: Den Haag
Contacteer:

25-08-2004 19:09

Benny,
Ik bedoel dat het regelmatig voor schijnt te komen dat pbtjes gewoon wel verstuurd worden maar nooit aankomen :o
PROUD TO HAVE BEEN A WATERLANDER ;-)

BETER GOED 2DEHANDS DAN NIEUWE BAGGERZOOI !
Gebruikersavatar
Bart Smol
Berichten: 438
Lid geworden op: 09-01-2002 01:00

25-08-2004 19:56

Het is niet alleen de jeugd die dit board verpest
er zijn ook genoeg ouwere (wijze) mensen die andere mensen onnodig afkraken.

Maar er mag inderdaad wel iets gebeuren zodat iedereen met plezier hier op het forum komt
Benny van de Werfhorst
Berichten: 4478
Lid geworden op: 19-10-2002 02:00
Locatie: Gelderland
Contacteer:

25-08-2004 20:29

Dennis,

Dat is mij onbekend, lijkt me overigens vrij sterk....! Als het absoluut zo
is, dan moet daar beslist wat aan gedaan worden!

groetjes Benny :wink:
jan van kranenburg

26-08-2004 02:37

Kan me ergeren en toch ook tegelijkertijd genieten van postings van zeer jeugdigen.

Doet me denken aan mijn eigen jeugd met veel onkunde en toch drang tot leren. Ben nu A.OW.'er en leer nog steeds.

Ik ben absoluut geen voorstander van een selectie criterium voor de zeer jeugdige, nieuwe boarders; noch op taalgebruik, noch op kennis.

Wellicht en hopelijk treden zij over een jaar of 5 in de voetsporen van zeg maar Frank en Frank, Sjoerd, Luuk, Stefan. To name a few....

En een nieuwe lichting gemotiveerde vissers is is geboren! De KSN- jeugdcommisie van de toekomst.

Corrigeren mag best; opvoeden eveneens.
Brandt ze niet af, maar benader ze positief.

Goed voorbeeld is ene J.V., die een paar maanden geleden toch nog zeer irrirant over kwam, maar na diverse terechtwijzigingen via dit board, nu toch de goede richting op lijkt te gaan.

Je moet er wel voor open staan.

Afsluitend; volleerd en/of de wijsheid in pacht hebbend, ben je nooit...,kan er over meepraten.

mvg

Jan
Gebruikersavatar
Dennis van den Bogaert
Berichten: 4400
Lid geworden op: 25-02-2002 01:00
Locatie: Den Haag
Contacteer:

26-08-2004 11:23

[quote="Benny van de Werfhorst"]Dennis,

Dat is mij onbekend, lijkt me overigens vrij sterk....! Als het absoluut zo
is, dan moet daar beslist wat aan gedaan worden!

groetjes Benny :wink:[/quote]

Benny,

Ik lees vaak op het board dat er pb's zijn verstuurd,waarna de begunstigde aangeeft niets te hebben ontvangen.
Ikzelf heb ook een aantal keer zgn verstuurde pb's niet ontvangen.
Kan tuurlijk zijn dat mensen iets fout doen bij het versturen,maar ik lees dit "probleem" wel ERG vaak.

Mvrgr Dennis
PROUD TO HAVE BEEN A WATERLANDER ;-)

BETER GOED 2DEHANDS DAN NIEUWE BAGGERZOOI !
Bas B.
Berichten: 3343
Lid geworden op: 27-07-2003 02:00

26-08-2004 11:47

Ik krijg ook geen PB van je Dennis :cry:
kevin diederen
Berichten: 3862
Lid geworden op: 28-09-2003 02:00
Locatie: Zuid Nederland

26-08-2004 12:29

Als Ya ff w8 zal ikkuh ff reAgErEn...

Bedoelen jullie dat? Natuurlijk dat iedereen die niet scheel is hier geen makkelijk lezende zin uit weet te halen. Bren je beeldscherm naar een asielzoekerscentrum (niet discriminerend bedoelt) en laat het lezen. Zij zullen je dan nog de fouten aanwijzen. Zelf vind ik dan ook dat op dit board en ook steeds vaker op bijvoorbeeld MSN deze versie van Nijntjes-taal erg irritant aan het worden is.

Wat ik echt ook zeer irritant vind is dat ik eerst dacht van "zeurtopic nummer 679". Het blijkt echter dat ik in deze topic wel nog wat wil toevoegen. Veel jongeren als bijvoorbeeld Joeri en ene Robin posten de ene rare topic na de ander. Alsof posten makkelijker is dan even de zoekfunctie gebruiken.

En dan die vragen of grayfish(??? wat het ook mag zijn) welt vangt. Wat vangt niet? Zelfs met een condoom zonder smaakje zal het mogelijk zijn (Sorry Luc, Maar ik denk ook dat met elke ready made te vangen is), zolang je er maar vertrouwen in hebt. En hoe krijgen die jongeren dat? Juist ja, doordat Dennis, Stefan, Koen, Kevin, Sjoerd, Herwin, Roelof en de andere karper-malloten zeggen dat het vangt. Maar de vragen staan dan ineens onder aas. Terwijl ik ze, ondanks dat het over aas gaat eerder onder beginnershoek zou plaatsen. Maar het woordje Beginner willen ze niet zo snel gebruiken. Het klinkt vies en onvertrouwd. Maar iedereen is toch een beginner geweest? Daar hoef je je toch niet voor te schamen? Kijk maar naar Stefan Slechten die eens in de Beet stond. Vrolijk op de foto met een 22 ponder.... Die hij tegenwoordig niet meer zo boeiend zal vinden. En ik geloof dat er ook nog iets over een >>>NET<<< bijstond. Oei oei, en kijk eens wat er van hem terecht is gekomen.

Zelf denk ik dat de meeste beginners de hoek die er speciaal voor is gemaakt proberen te ontlopen omdat het minder Professioneel klinkt en ze niet gezien willen worden als Mr. Prutser of What so ever (hihi.. kon het niet laten)!

Maar er zijn inderdaad ook veel jongeren die niet meteen na de eerste karpersessie op het board zijn beland met vragen over conserveer-peppies van Arca en vaste stok vragen. Jongeren die serieus bezig zijn met hun hobby maar wel nog steeds bezig zijn met het ontwikkelen van hun visserij. Neem mij bijvoorbeeld als voorbeeld. Een jaar geleden zat ik nog flink achter de steunen. Het enige waar ik nu over nadenk is de actievere vorm van het karpervissen. Helaas hebben we hier dan niet zoveel van die echte boeiende penwateren en is mijn visserij de laatste tijd meer te vergelijken met het engelse "stalken". Helaas ken ik ook nog maar 1 iemand die ook vaak op deze manier vist en heb ik hier over weinig te zoeken op het board. Het valt me ook op dat ik minder vaak post (minder boeiende topics?) dan voorheen en dat sommige boeiende topics gewoon uiteenvalleen doordat er iemand vervelend gaat doen.
Maar kunnen we die mensen dan niet gewoon duidelijk maken dat we ze niet tolereren en dat ze misschien wel een verbanning van het board in de ogen kijken? Wel door middel van "gij een PB hebben ontvangen gisteren van mijne" in een boeiende topic. :wink:
Met vriendelijke groet,

Kevin Diederen
Gebruikersavatar
Kees Vaags
Berichten: 934
Lid geworden op: 06-01-2002 01:00
Locatie: Aalten

26-08-2004 17:04

[quote="kevin diederen"] Kijk maar naar Stefan Slechten die eens in de Beet stond. Vrolijk op de foto met een 22 ponder.... Die hij tegenwoordig niet meer zo boeiend zal vinden. En ik geloof dat er ook nog iets over een >>>NET<<< bijstond. Oei oei, en kijk eens wat er van hem terecht is gekomen.

[/quote]

kevin,

ik denk dat stefan nu nog steeds blij is met vissen van dit kaliber, je moet immers voor elke karper wel moeite doen, soms meer soms minder. na moeite vangen geeft voldoening.

daarnaast denk ik dat je je echt niet hoeft te schamen als je je artikel illustreert met foto's van vissen van dit kaliber. maakt dit het artikel geloofwaardiger of ongeloofwaardiger? ik denk van niet, en ik waardeer het ook enorm als iemand een goed artikel schrijft waarmee je uiteindelijk een betere visser wordt. om in te zien of iets kan werken hoef ik echt geen 30ers te zien, waarvan ik me dan vaak nog afvraag of ze wel echt met die techniek op de kant gekomen zijn.

om even terug te keren bij de discussie,
toen ikzelf een jaar of 16 was (wat klinkt dit oud) moest ik vrijwel alles zelf uitzoeken door af te kijken en mijn oor te luisteren te leggen. internet had ik thuis niet, dat kwam pas in beeld toen ik een jaar of 18 was.
wat ik me nu afvraag: is het voor de jongeren van nu niet te makkelijk, hebben wij zeg maar last van een soort informatie uitwisselingsmanie? is dit de ondergang van nederland? dit dan in de zin dat het zelf ondernemen van dingen, het zelf uitzoeken van dingen te weinig gepromoot wordt waardoor er geen initiatieven meer worden genomen, er geen aandrang is om te onderzoeken op lange termijn, ómdat het toch wel op internet staat of verteld wordt'
groetjes Da Fox
Gebruikersavatar
Kees Vaags
Berichten: 934
Lid geworden op: 06-01-2002 01:00
Locatie: Aalten

26-08-2004 17:30

foos,

ben het een klein beetje met je eens, ik dwaal idd een beetje af. het is echter niet de enige irritatie waar deze discussie over gaat, die breezertaal (die drankjes zijn wel lekker, dat taaltje zuigt gewoon). deze discussie gaat ook over nutteloos posten, onnodig topics starten (geen moeite willen doen voor je informatie door simpel wat gebruik te maken van de zoekfunctie) enz enz.

ben het met je eens wat betreft het wiel. en een tip geven in de goede richting mag altijd. ik denk dat je door zelf te onderzoeken/na te denken (eventueel met wat hulp)dat je uiteindelijk een situatie beter kan analyseren, waardoor je makkelijker je vissen vangt. voorkauwen is makkelijk, uitdaging van denken en vinden geeft uiteindelijk meer voldoening
groetjes Da Fox
pepijn swagemakers

26-08-2004 17:37

Er wordt gezegd dat de jongeren anderen afkraken, en dat zij spelfouten maken.
Er zijn echter genoeg mensen van boven de 20 die even zoveel spelfouten maken. Om maar wat te noemen alleen al de voltooid deelwoorden. Was er in de "goeie ouwe tijd" nog niet zoiets als een ezelsbrug als bv." 't kofschip"? gezegt, gevoert, enz., dat moet volgens mij anders worden geschreven :roll:
En dat afkraken: dat wordt maar genoeg gedaan door ouderen, ik kan zo al de topic vissen in willemstad noemen :roll: , waar ene H. uit H. het nodig vond om wat mensen de tering te wensen :o ...

Ligt het aan mij, of hebben een aantal mensen boter op het hoofd? :roll: :roll: :-?

Ik zal met deze reactie wel gezeik van de oudere garde krijgen :-?

verder toch een vriendelijke groet, pepijn

PS spellingcontrole is watching you :lol:
Gebruikersavatar
Kees Vaags
Berichten: 934
Lid geworden op: 06-01-2002 01:00
Locatie: Aalten

26-08-2004 17:48

pepijn,

of iets nu met een D of een T geschreven moet worden is van minder belang voor het begrijpen van een posting. als het algemene praatje te begrijpen is, kun je een veel zinnigere discussie voeren dan wanneer je maar moet raden naar de betekenis van een zin of woord.

de discussie gaat hier over nog een aantal andere ergernissen, en ik ga hier ook echt niet beweren dat ik me nooit schuldig maak aan 1 van de punten. iedereen heeft wel eens zo'n dag dat het tegen zit en dat je dan geirriteerd reageerd, zowel op het board als op persoonlijk vlak.

ik hoop nu niet dat je dit opvat als gezeik, zo is het zeker niet bedoeld. er mag best eens met een knuppeltje gegooid worden.
groetjes Da Fox
Gebruikersavatar
pascal kik
Berichten: 325
Lid geworden op: 20-10-2003 02:00
Locatie: beijerland

26-08-2004 17:51

Heeft iemand van onder de 16 dan geen goed woord te zeggen over karpervissen??

Ik heb niet hele topic gelezen maar als het er al staat is het pech:

De jeugd is de toekomst.

Je kunt ze beter goed informeren dan ze het lekker zelf uit te laten zoeken want er komen steeds meer karpervissers, zeker ook die "vissen"!
Gebruikersavatar
pascal kik
Berichten: 325
Lid geworden op: 20-10-2003 02:00
Locatie: beijerland

26-08-2004 18:35

Vind je het heel gek dat ik het niet helemaal lees 9 van de 10 onderwerpen bij jullie kraken ze elkaar toch af zoals nu dus ook. 1 keer iets zeggen en een groepje is meteen op hun teentjes getrapt en krijg je weer meteen een berg scheldwoorden naar je toe.

Echt gezellig hier
Gebruikersavatar
Kees Ouwehand
Berichten: 11593
Lid geworden op: 07-01-2002 01:00
Locatie: Nederland

26-08-2004 18:37

Hoho, de oude garde zeikt niet. Net zomin als de jonge garde.

Dat er voor de rest over en weer wat zeer leeft dat zal wel. Weet ik veel.

De titel van het door Dennis geopende onderwerp zegt genoeg.

CHATBOX!

En inderdaad. De reacties van een enkele regel in een soort van pseudo SMS taaltje welke soms per minuut heen en weer geschoten worden is behoorlijk hinderlijk op een DISCUSSIEBOARD.

Besteedt er wat tijd aan. Gebruik een tekstverwerker, lees het eens na, controleer de spelling en plak het daarna in dat schermpje van KWO. Tel tot 10 en bedenk dan of je nog op OK wilt drukken. Scheelt al een hoop.

:wink:

Groet, Kees
Laatst gewijzigd door Kees Ouwehand op 26-08-2004 18:45, 3 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Kees Vaags
Berichten: 934
Lid geworden op: 06-01-2002 01:00
Locatie: Aalten

26-08-2004 18:42

pascal, 9 van de tien keer.

om een goede discussie te houden zul je toch op de hoogte moeten zijn wat er in de discussie gezegd is. zo voorkom je postings die nix toevoegen. je geeft zelf al aan 'misschien is dit al wel gezegd' en ik geef je ook gelijk met je stelling, hoor er zelf ook gewoon bij. dat jij nu hier even rechtgezet wordt, is lullig voor jou en je voelt je gelijk weer afgezeken zoals je in 9 van de 10 postings gebeurt. lees nu eens op je gemak de hele disussie, met de nadruk op lees. in een discussie is goed luisteren (in dit geval lezen) belangrijker als goed kunnen praten(in dit geval typen)
groetjes Da Fox
Gebruikersavatar
pascal kik
Berichten: 325
Lid geworden op: 20-10-2003 02:00
Locatie: beijerland

26-08-2004 18:56

Ik voel me zeker niet afgezeken. Ten eerste ik heb deze topic allang gelezen. Ten 2e aan mij nederlands is zeker niets mis want ik zit niet voor niets in 2e fase vwo. En foos waarom nou weer die opmerking over het paradijs? Daarmee daag je me alleen maar uit.

Jullie zijn allemaal volwassen, maar wel zo kinderlijk om iedere tiener of jonger gewoon af te kraken omdat het hier een "speeltuin" is.

Het is dus gewoon een volwassenen speeltuin.

Nu ik een confrontatie met jullie aan ga komen jullie met zn 10e om mij persoonlijk van mijn voetstuk te halen, of nee je verwijderd me gewoon net als de vorige keer dat ik een discussie met 1 van jullie aanging!

Maar gaan jullie maar lekker door met dit ge'ouwehoer over "kinderen" die lekker aan het vervuilen zijn door te chatten. Wen er maar aan deze site is nu eenmaal bekend.
Gebruikersavatar
Theo Smids
Berichten: 177
Lid geworden op: 26-07-2002 02:00
Locatie: Arnhem
Contacteer:

26-08-2004 18:58

Gebruikersavatar
robert grootenboer
Berichten: 621
Lid geworden op: 11-10-2003 02:00
Locatie: Willemstad

26-08-2004 18:59

Ik heb heel deze topic bij gehouden en gelezen maar wat ik toch niet snap is dat elke keer als er een jonger iemand een posting neer zet dat tie zobeetje gelijk word aangevallen door de generatie ouderen. Ik zeg niet dat jullie zeiekn want er zitten hier hele goede gasten op dit board die je ook normaal aanspreken als je wat verkeerd zegt. Maar er zijn er ook die gelijk wel helemaal afzeiken. En ik vind dat de schuld weer op de jongere generatie word geschoven. En om deze hele topic nu te gaan lezen heeft geen zin meer want er komt haast toch geen nuttig word meer bij want alles is naar mij idee al gezegt: de jongeren op het board zijn het probleem heb ik hieruit getrokken.
Jullie mogen blij zijn dat wij hier zijn vind ik want zonder ons had er geen toekomst geweest geen groot karperboard waar iedereen elkaar kan helpen, jong en oud. Ik heb bij deze niet veel meer te zeggen dus sluit ik het hier maar bij af.

Foos,

ik zei toch dat ik in het paradijs woon. :wink: . Das iemand die er ook achter is gekomen, he pas :lol: .
Als julie me missen ben ik op het mooiste water van nederland aan het visse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gebruikersavatar
pascal kik
Berichten: 325
Lid geworden op: 20-10-2003 02:00
Locatie: beijerland

26-08-2004 19:30

Foos,

Ik zei dat ik niet de HELE topic had gelezen! Ik heb deze topic al eerder een stukje gelezen maar ik had geen zin om die paar nieuwe antwoorden te lezen.

Ik neem het nu alleen maar op voor de jeugd, Jullie Opperposters beweren dat de jeugd teveel chat en onzin plaatst. Maarja zeg nou eerlijk iedereen plaatst weleens onzin. Kijk voor jullie is bijvoorbeeld de vraag van een beginner bij technieken zoals: "Hoe kan ik het beste een voerstek opbouwen" ,een vraag die al zovaak is gesteld en dus overbodig is. Ok je hebt de database maar ik wed dat er heel weinig mensen zijn en vooral nieuwe mensen die er eerst kijken voor ze zo'n vraag stellen :roll:

Daar kun je dan als antwoord op geven: " Ja er zijn toch huisregels" . Maar wie leest ze nu. Dat is net zoiets als je de instalatie voorwaarden voor je nieuwe computer spel eerst leest voordat je het kan spelen!

Wat willen jullie eigenlijk bereiken met deze topic? Jeugd van het discussieboard zodat jullie mannen gezellig kunnen lullen?

Misschien bedoelde jullie het er niet mee maar toen ik dit las zag ik het als soort van opstand van de volwassenen tegen de jeugd.

Tuurlijk zijn er mensen die onzin posten die zul je altijd hebben.

nouja ik stop hiermee,

Mvg. Pascal kik

Ps. Ik heb het hier wel gezien
Gebruikersavatar
robert grootenboer
Berichten: 621
Lid geworden op: 11-10-2003 02:00
Locatie: Willemstad

26-08-2004 19:34

Foos,

dat was inderdaad een goeie pb wisseling.

Maar ik denk dat pascal jullie een beetje genept heeft, hieruit blijkt namelijk dat een aantal van julie (noem geen namen) wel gelijk in de aanval gaan. Pascal heeft namelijk eerst gezegt dat hij de topic nog niet had gelezen en wat zie je hij word gelijk aangevallen. Pascal heeft zeker wel de topic gelezen en zo zie je maar weer dat we (de jongeren) wel gelijk hebben dat er alleen op de jeugd word gezeikt en dat wij het probleem zijn. En dat wij veel harder worden aangepakt dan julie (ouderen) en wat kunnen wij er tegen doen? helemaal niks want wij zijn tenslotte de jeugd.

Of niet soms?

mvg,

robert
Als julie me missen ben ik op het mooiste water van nederland aan het visse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anne Hogenkamp

26-08-2004 19:55

waarom werd mijn posting gewist???? dat vind ik wel een hele gore streek!! zeker omdat ik gelijk :evil:
Gebruikersavatar
Kees Ouwehand
Berichten: 11593
Lid geworden op: 07-01-2002 01:00
Locatie: Nederland

26-08-2004 20:02

Ik reageerde op de opmerking “afgezeikt worden door de oudere garde”. Over en weer kan men daar soms wat van. Het woordje afzeiken wordt me net teveel gebruikt. Men voelt zich soms wat al te snel afgezeken?

Het is zeker niet zo dat chatgedrag voorbehouden is aan jongeren. Wat dat betreft vind ik de toevoeging “Kinder” aan Chatbox ook niet geheel juist. Het is weliswaar zo er dat de laatste jaren een grote instroom is van jonge karpervissers. Maar met vele andere posters hier lijkt het mij nou net niet de bedoeling jongeren te scheiden. Iedereen is welkom en iedereen kan een bijdrage leveren.

Overigens zie ik ouderen soms ook kreten als ff gebruiken wat een verbastering is het platte effe, maar waarmee dan uiteindelijk even bedoeld wordt, maar dat terzijde. Zolang het nog maar gevolgd kan worden vind ik het best.

Wel mag er soms wat meer aandacht besteed worden aan wat je post. Dit is een snel medium wat uitnodigt tot snelle reacties. Dat vraagt dus discipline. Voor iedereen, inclusief mijzelf.

De tip van een tekstverwerker gebruiken in plaats van het berichtenschermpje werkt echt. Kost wat tijd, maar dat is nou net de bedoeling.

Voor de rest doel ik absoluut niet op leeftijdsgroepen.

Groet, Kees

Van wissen weet ik niets. Als er iets verwijderd wordt is er een PB.