Hoi,
Ik zat me laatst iets te bedenken.
Ik wil binnenkort een aantal grotere wateren tot 30-40ha in kaart brengen met een boot en dieptemeter.
Nu heb je het programma Google-Earth waar je perfect een afdruk van je water mee kunt maken op de printer en deze intekenen voor dieptes en stekken.
Maar nu bedacht ik me dat sommige stekken soms 200-250m uit de kant kunnen liggen. en mijn afstands inzicht is niet zo heel goed. nu schrijf is wel belangrijke dingen op zoals herkenningspunten. dus met een klein beetje moeite kan ik de stek wel terug vinden.
Maar nu kun je in Google Earth ook gps coordinaten opgeven om zo een exacte lokatie te zien.
Nu is mijn vraag hoe betrouwbaar zijn die coordinaten in google earth. kloppen die coordinaten precies met de werkelijkheid of zit er toch een afwijking in?
Helaas heb ik niet meer een GPS ontvanger anders had ik het zelf wel uitgetest.
Gr. Remko
Google Earth en GPS
-
- Berichten: 2162
- Lid geworden op: 21-04-2003 02:00
- Locatie: Hengelo
Als je de GPS coordinaten invoert geeft Google Earth de exacte plaats weer. Hier zit geen afwijking in. De afwijking zit in de ontvanger die je gebruikt. Deze wil nog wel eens niet een juiste coordinaat aangeven waardoor je er vaak meters vanaf zit. Het kan wel erg exact, maar dan moet je toch redelijk wat pegels neertellen voor een dergelijke ontvanger.
Geniet niet alleen van het vangen maar ook van de rust en de natuur om je heen! ruim je rommel op, kleine moeite...
-
- Berichten: 2162
- Lid geworden op: 21-04-2003 02:00
- Locatie: Hengelo
Hoi,
Gaat me ook niet om de nauwkeurigheid van het apparaat..
maar of de coordinaten overeenkomen met de werkelijke gps coordinaten.
Maar goed om te horen dat het inderdaad overeenkomt.
Kan het intekenen toch wat nauwkeuriger gebeuren.
In ieder geval bedankt.
Gr. Remko
Gaat me ook niet om de nauwkeurigheid van het apparaat..
maar of de coordinaten overeenkomen met de werkelijke gps coordinaten.
Maar goed om te horen dat het inderdaad overeenkomt.
Kan het intekenen toch wat nauwkeuriger gebeuren.
In ieder geval bedankt.
Gr. Remko
- Henry van luyk
- Berichten: 133
- Lid geworden op: 27-01-2005 17:51
- Locatie: Koudenkerk aan den Rijn
Ben ook bezig met een gps systeem te kopen en heb allemaal info verzameld maar als je een gps systeem wil hebben die op 3 meter naukurig de coordinaten door geeft moet je er een nemen met WAAS
- Michiel de Vries
- Berichten: 1359
- Lid geworden op: 13-10-2006 00:13
- Locatie: Leiden
als je op je gps bepaalde coordinaten hebt dan kan je die toch opschrijven als je een stek gevonden hebt, als je dan gaat voeren of je lijnen uitvaart dan kan je toch naar die coordianten varen
- Henry van luyk
- Berichten: 133
- Lid geworden op: 27-01-2005 17:51
- Locatie: Koudenkerk aan den Rijn
De meeste volgens mij alle gps toestellen
daar kun je gewoon je target op slaan
daar kun je gewoon je target op slaan